Сдружение

Проекти

·2014—Младежката формация "154 идеи" реализира като водеща организация проект по програма "Еразъм +", многостранен младежки обмен със заглавие "Re-Act Trought Art". Обменът протече в гр.Велико Търново, в туристическата база "Момина крепост". Партньори бяха младежки организации от Великобритания, Испания, Италия, Естония. От българска страна в отбора се включиха и студенти от Шуменския университет и Великотърновския университет. В рамките на проекта участниците създадоха инсталации, ленд-арт, реализираха няколко перформанса в гр.Велико Търново и др. 


·2014—Младежката формация "154 идеи" участва като партньор в проект за Европейско гражданство, насочен към активиране на младите хора във връзка с изборите за Европейски парламент. Водеща организация беше младежки сдружение от Португалия, а партньорските организации бяха от 9 европейски страни. По проекта проведохме 3 конференции и 3 уъркшопа, свързани с Европейските ценности, Младежката активност и механизма на изборите. В заключителния етап от проекта група от 15 активни участници в проекта има посещение в Лисабон и среща с участници в проекта от другите страни.

 

·2014—Младежката формация "154 идеи" участва като партньор в проект за превенция на трафика на хора, с водеща организация от Великобритания. По проекта се проведоха два младежки обмена във Великобритания и в България, след което в България се проведоха  няколко кампании с арт инсталации, уъркшопове, интерактивни игри.

 

·2013- Младежката формация на сдружението "154 идеи" реализира проект за многостранен младежки обмен "Идеи и работа за по-добро бъдеще", който се състоя през есента на 2013 г. в Мелник и Добринище. Партньори бяха неправителствени организации от Румъния, Италия и Португалия.  В рамките на проекта участниците проведоха занимания, свързани с идеи за преодоляване на младежката безработица, а също така се запознаха със забележителностите на Мелник и околностите, посетиха хижа Гоце Делчев и Безбог и др.

 

·2013- Младежката формация на сдружението "154 идеи" участва като неформален партньор на сдружение "BMST—Europe" в проект за младежки многостранен обмен „Body, Mind and Soul Training" по програма „Младежта в действие", който се състоя през лятото на 2013 г. в гр.Китен. Партньори бяха неправителствени организации от Португария, Турция и Германия. В рамките на проекта участниците се занимаваха с карнавални и театрални техники, изнесоха улични представления, снимаха филм, бивакуваха на палатки и т.н.

 

·2013—сдружението номинира в конкурса "Дърво с корен" хилядолетния Гранитски дъб, и организира кампания за подкрепата му съвместно с кметството, училището и читалището в село Гранит. Дъбът се класира на второ място в конкурса.

 

·2013- сдружението реализира проект "Заедно в предизвикателствата на творчеството и играта", финансиран от фонд "Социална закрила". Благодарение на проекта над 400 деца и ученици от 8 училища и социални институции имаха възможност да разгледат центъра на София и да участват в спортни и арт занимания на Фестивала на българското образование.

 

·2012-2013- сдружението участва като като партньор на 1 ОУ „Св.св. Кирил и Методий" – гр.Монтана в проект „Бъди до мен, за да успея" по схема „Образователна интеграция на етническите малцинства" по ОП  „Развитие на човешките ресурси".  В рамките на проекта над 150 ученици, родители и педагози от 1 ОУ—Монтана участваха в семинари, творчески ателиета, екскурзии, взеха участие във Фестивала на българското образование, реализираха няколко продукции на своето творчество.

 

·2012 г.— сдружението помогна на 8 училища и НПО да напишат проекти, с които да кандидатстват по схема „Образователна интеграция на етническите малцинства" по ОП  „Развитие на човешките ресурси".  Всички проекти бяха одобрени.

 

·2012-2013 - сдружение „Професионален форум за образованието" участва в реализацията на проект „УСПЕХ" на МОМН, като осигури водещи на клубни дейности по в областите: фотография, телевизия, европеистика, йога, прабългарски бойни изкуства, модерен танц, екология в 8 училища (7 СОУ, 12 СОУ, 22 СОУ, 81 СОУ, 97 СОУ, 149 СОУ, ПГАВТ „А.С.Попов", ПГИЧЕ „Св.Методий").

 

·2011 – 2012 – членове на екипа на сдружение „Професионален форум за образованието" участват като обучители в реализирането на проект „Фотоклуб Приятели", с водеща организация сдружение „Приятели на хора в неравностойно положение", финансиран по програма „Овластяване на безвластните по време на криза – фаза 2" на Институт „Отворено общество". По проекта се сформира фотоклуб за хора с психични заболявания към Дневен център за хора с увреждания – кв.Слатина, гр.София. В рамките на проекта 7 от членовете на клуба взеха участие във фотоконкурс „София – културни отражения", и спечелиха поощрителна награда. Снимките на представителите на фотоклуб „Приятели са публикувани на сайта на конкурса http://www.sofia-city.info/12/page.html. Проектът продължава и в момента, предстои организирането на фотоизложба във фоайето на Народния театър.

 

·2011 – сдружение „Професионален форум за образованието" реализира проект „Доброволчески трамвай", финансиран от Фондация „Помощ за благотворителността в България" и Тръста за гражданско общество в Централна и източна Европа.  Основни цели на проекта бяха да се насърчат повече неправителствени организации в областта на образованието и образователни институции на столицата да формулират свои каузи и потребности от участие на доброволци в тях и да станат приемащи организации, да се популяризират тези каузи и възможностите за доброволчество, да се привлекат повече доброволци за реализирането им. В рамките на проекта се проведе специално комуникационно събитие „Доброволчески трамвай" (обиколка на специално брендирания ретро трамвай из София, съчетана с други активности) и 8 доброволчески акции в 4 училища, 1 детска градина и 3 НПО-та. 

 

·2010 – председателят на сдружение „Професионален форум за образованието" Юрий Анджекарски спечели проект за индивидуална мобилност по програма „Коменски" и участва в учебна визита за запознаване с образователната система на Португалия.

 

·2009 г. - сдружението реализира проект „Промоция на иновационни атрактивни младежки творчески дейности и добри практики на форум на столичното образование", финансиран по програма „Спортни, младежки и детски дейности" на Столична община. В рамките на проекта бяха представени чрез интерактивни форми (ателиета, студия, уъркшопове, дискусионни форуми) пред широка аудитория атрактивни модели на творчески дейности, които могат да се развиват в училища и в институциите на неформалното образование: арт ателиета, модно студио, ролерданс, друм съркъл, интерактивен театър и др. Бяха реализирани над 30 уъркшопа, ателиета, студия, дискусионни форуми, специални събития с общо над 4000 участници, създадени и разпространени 1000 мултимедийни диска с презентационни материали за различните дейности.

 

·2009 – сдружение „Професионален форум за образованието" кандидатства като водеща организация в партньорство със Столична община и 31 СУЧЕМ „Иван Вазов", както и други 4 столични училища като неформални партньори, с проект „От назоваване към действие" по проектна схема „Да направим училището привлекателно за младите хора" по ОП „Развитие на човешките ресурси" (бюджет 316 779.06) Проектът беше свързан със създаване на извънкласни форми за развитие на социални умения у учениците. Проектът не получи финансиране.

 

·2008 - сдружението кандидатства по програма „МТел Грант" с проект „Хората, различни от нас". Основни цели на проекта бяха повишаването на информираността на педагози и ученици от столичните училища за проблемите на различни уязвими групи, създаване на условия за формиране на толерантно отношение и нагласи за съдействие и подкрепа на хората в неравностойно положение у педагози и ученици, както и създаване и реализация на модели на училищни инициативи, насочени към деца в неравностойно положение. Проектът не беше финансиран.

 

·2007 – 2008 г. Сдружение „Професионален форум за образованието" участва като партньор в проекти по Националната програма на МОН „Училището – територия на учениците", модул „Развитие на извънкласната и извънучилищната дейност" в проекти на следните училища:

1. ПГИЧЕ „Свети Методий", гр.София – проект „Училищен младежки медиен клуб". По проекта беше сформиран младежки медиен клуб, участниците в който се обучаваха на фотография и телевизионна журналистика с обучители, осигурени от сдружението. Клубът реализира 4фотоизложби, три от които извън училището, и записа 1 магазинно телевизионно предаване. Проектът беше награден на Национална конференция „Училището – желана територия на учениците" -2008 г.

2. 31 СУЧЕМ „Иван Вазов", гр. София – проект „Ученически клуб – PRи офис център". По проекта се сформира училищен клуб, участниците в който се обучаваха в областта на пиара и рекламата. Те създадоха печатни рекламни материали на училището, нов сайт на училището, представиха училището на няколко изложения. Част от обученията бяха проведени от обучители, осигурени от сдружението.

3. 21 СОУ „Христо Ботев", гр.София – проект „Ученически бизнес офис – тренинг и игрови модели". По проекта се създаде училищен клуб, участниците в който се запознаха с работата на бизнес секретар, технически офис сътрудник, офис мениджър. В училището беше оборудван бизнес офис с най-разпространената офис техника – компютърна конфигурация, копирна машина, факс, машина за папкиране и ламиниране. Учениците се научиха да работят с офис техника, да правят мултимедийни презентации, да размножават материали и да изработват комплекти за участници в даден форум. Тези умения те демонстрираха на състезание за офис умения „Лудият офис", което беше подготвено и проведено от екип на сдружението.

4. 33 ЕГ „Света София", гр.София – проект „Ученическо преводаческо студио". По проекта се създаде ученически клуб, участниците в който се запознаха с професионалните изисквания към различните видове преводачески дейности – писмен превод, консекутивен превод, симултанен преводи и др. Те се запознаха с практическата дейност на преводача и сами опитаха да играят ролята на професионални преводачи. Част от обученията бяха проведени от обучители, осигурени от сдружението.

 

·2007 г. – Сдружението реализира проект „Култура за всички", финансиран от ДАМС по програма „Младеж". Целта на проекта бе да подкрепи младежите от инициативната група в сформирането на творческа младежка общност, която в рамките на 12 срещи да се запознае с няколко народни танци от различни краища на България и да ги разучи с помощта на хореограф и корепетитор, а след това да ги представи на концерт на открито. Желаещите младежи подготвиха и представиха на концерта и свои рисунки или снимки на тема „Моята България". 

 

 

 

Този уебсайт е осъществен с помощта на www.ngobg.info